FAQ

Najczęściej Zadawane Pytania

Popularne daty rezerwują się szybko. Zwykle Pary Młode zaklepują termin co najmniej rok przed ślubem.

Ilość gotowych zdjęć waha się w zależności od przebiegu dnia. Zwykle jednak nie zdarza się mniej niż 150 w reportażu krótkim (6h) i mniej niż 300 w reportażu pełnym (12h).

Wykonuję wyłącznie zdjęcia i nie współpracuję ściśle z żadnym filmowcem. Znam jednak wielu godnych polecenia więc chętnie pomogę w wyborze.

Nic nie zastąpi spotkania w cztery oczy ale w ostateczności możemy odbyć rozmowę video (skype, messenger) i podpisać umowę mailowo.

Oczywiście, mam za sobą wiele sesji plenerowych w przeróżnych miejscach. Zdecydowanie jednak najbardziej inspirują mnie nowe lokalizacje. Zależy mi żeby miejsce sesji miało dla Was jakieś znaczenie. Chcę żebyście czuli się swobodnie. Zakładając, że wybierzecie termin sesji w innym dniu niż wesele, możliwości są nieograniczone.  Może macie miejsce, które wiele dla Was znaczy, miejsce Waszego poznania, pierwszej randki, zaręczyn? Może to być miejsce, które po prostu lubicie, pobliski park czy rynek rodzinnego miasta. Albo miejsce, które od zawsze chcieliście odwiedzić ale nie było czasu? Wykonuję również sesje za granicą. Ślubna sesja zdjęciowa jest idealną okazją aby zrobić niepowtarzalne zdjęcia w miejscu specjalnym, tak jak specjalny jest dzień Waszego ślubu.

Jeśli nadal nic nie przychodzi Wam do głowy, zajrzyjcie do mojego portfolio i na fanpejdża. Może któreś zdjęcie plenerowe Was zainspiruje ;)

Wszystkie zdjęcia, które ode mnie otrzymacie są poddane obróbce cyfrowej (korekta kolorystyczna, poprawa kontrastu, przycinanie, wyostrzanie itp.). Fotografie z sesji plenerowej są dodatkowo starannie retuszowane (poprawa kondycji skóry, usuwanie zbędnych elementów tła itp.). Stawiam na naturalność więc większość fotografii wykonuję w kolorze gdyż tak widzi ludzkie oko, raczej unikam czarno białych zdjęć ale też ich nie wykluczam.

Wiem, że jesteście ciekawi efektów, dlatego pierwszą partię zdjęć podsyłam zazwyczaj w ciągu 48 godzin od zakończenia wesela. Na resztę zdjęć przyjdzie Wam poczekać od jednego do ok. 8 tygodni. Skrupulatny retusz jest bardzo czasochłonny. W pracowitym sezonie czas oczekiwania może ulec wydłużeniu.

Zdjęcia do obróbki i do albumu wybieram samodzielnie. Zaoszczędza to Wam sporo czasu i dylematów. Projekt albumu przesyłam Wam do zatwierdzenia, możecie wtedy nanieść ewentualne poprawki. Zapewniam, że wybrane przeze mnie kadry będą na odpowiednim poziomie i będą przedstawiały wszystkie ważne momenty uroczystości a Wy będziecie wyglądali lepiej niż kiedykolwiek ;)

Przy podpisaniu umowy pobieram jedynie zadatek. Resztę umówionej kwoty rozliczamy w dniu ślubu.

Używam pełnoklatkowych korpusów marki Sony z zestawem jasnych obiektywów. Zawsze mam przy sobie co najmniej dwa aparaty. Preferuję pracę w świetle zastanym ale w razie potrzeby dysponuję lampami błyskowymi. Oczywiście do tego dochodzi zestaw zapasowych baterii i kart pamięci. Zdjęcia obrabiam na komputerze Apple, korzystam z oryginalnego, najnowszego oprogramowania Capture One i Adobe Photoshop.