Jak świetnie wyjść na sesji ślubnej

Chcesz wiedzieć jak dobrze wyglądać na zdjęciach plenerowych? Dobrze trafiłaś :)

Celowo nie nazywam tego poradnika „Jak pozować na sesji ślubnej”. Najnowsze trendy w fotografii ślubnej odchodzą od tradycyjnego pozowania na rzecz spontanicznych zachowań i naturalności, która z pewnością sprawi, że Wasze zdjęcia będą bardziej emocjonalne i ponadczasowe.

Nalegam by moje pary nie zastygały w pozach. Pozwalam na ruch, rozmowę, śmiech. Próbuję wywołać reakcje, emocje, ustawienia ciała, unikając bezpośrednich komend. 

 

jak pozowac na sesji slubnej 07
jak pozowac na sesji slubnej 08

Skończyły się czasy pozowania typu „klęczący Pan Młody całujący żonę w dłoń”. 

Mimo to, nawet przytulanie czy całowanie w fotografii ślubnej rządzi się swoimi prawami i warto mieć na uwadze kilka trików aby pozornie proste czynności wyglądały po prostu fotogenicznie ;)  

A więc co robić żeby dobrze wyjść na sesji ślubnej?

1. Nie pozować

Najlepsze zdjęcia ślubne powstają kiedy Para Młoda jest rozluźniona i zapomina, że jest fotografowana. Często słyszę, że ktoś lubi jak wygląda na zdjęciach „z przyczajki” a kiedy tylko spojrzy w obiektyw to ogarnia go paraliż. Wiadomo przecież, że Wasz dzień to nierzadko ogromny stres. Dlatego warto przynajmniej na sesji się rozluźnić, poprzytulać, pospacerować zamiast uskuteczniać sztywne, wyuczone pozy i sztuczny uśmiech w stronę obiektywu.

Jednakże nawet podczas bardzo spontanicznej sesji, warto pamiętać o paru rzeczach. Oto przykłady:

  • Wyprostowana sylwetka, łopatki ściągnięte 
  • Delikatnie wysunięta w przód broda, unikanie drugiego podbródka,
  • Ciężar ciała na jednej nodze, lekko ugięte kończyny, luźne palce
jak pozowac na sesji slubnej 01

2. Być blisko

Bliskość, oprócz dobrego wpływu na Wasze samopoczucie podczas sesji, po prostu dobrze wychodzi na zdjęciach. Oto kilka zabiegów, które stworzą bliskość na zdjęciu:

  • Dotykanie się czołami, nosami, policzkami, ustami
  • Trzymanie się za dłonie, obejmowanie
  • Stykanie się brzuchami, biodrami
044 fotografia slubna opole wroclaw sesja plenerowa

3. Poświrować

Uwielbiam romantyczne zdjęcia, pełne ciepła i bliskości. Tak kojarzy mi się fotografia ślubna i to jest moja bajka. Jednak nie wszystkie zdjęcia muszą być absolutnie słitaśne. Jeśli na co dzień jesteście wariatami, puśćcie wodze fantazji a otrzymacie odjechane foty ukazujące Wasz charakter :) 

wesele moszna zamek 061
jak pozowac na sesji slubnej 05

4. Całować z umiarem :P

Unikajcie cmokania z dzióbkiem i namiętnego lizania. Na zdjęciach najkorzystniej wygląda wręcz „mizianie się ustami”. Dziwnie mi się to pisze ale to ważne :D

Pamiętajcie, że całować można w różne miejsca, nie tylko usta. Warto jednak pozostać w obrębie twarzy :p 

jak pozowac na sesji slubnej 04

To tylko kilka wskazówek na dobry początek. Doskonale wiem jak trudno jest skoordynować korzystną pozycję ciała z ekspresją i mimiką żeby jednocześnie sesja była dobrą zabawą a nie czymś męczącym. Dlatego koniecznie wybierzcie doświadczonego fotografa, który jest w stanie to wszystko ogarnąć. Polecam się serdecznie :) Tomek

Zapytaj o swój termin.