Tomek Fryszkiewicz – Fotografia Ślubna – Opole | Wrocław

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Wykonuję reportaż. Staram się być dyskretny i nie ingerować w wydarzenia. Zachowuję jednocześnie wysoki poziom estetyki więc nie boję się usunąć z kadru plastikowej butelki czy poprosić żebyście stanęli bliżej okna dla najlepszego światła. Chcę żebyście wyglądali jak najlepiej jednocześnie będąc jak najbardziej sobą. Na sesji plenerowej zależy mi na pokazaniu Waszej bliskości w korzystnym świetle i pięknym otoczeniu. Te zdjęcia mają być ozdobą ścian Waszego gniazdka jak również Instagrama.

Zazwyczaj pełny dwunastogodzinny reportaż zawiera około 300-400 zdjęć. Nie mogę jednak zagwarantować konkretnej liczby ponieważ zależy ona od wielu nieprzewidywalnych czynników, jak np. pogoda, czas dojazdu, ilość gości, dekoracji, atrakcji. Zdarzały się wesela, z których przywiozłem też 200 albo 500 zdjęć. Mogę jedynie zapewnić Was, że zrobię wszystko żeby Wasza galeria była jak najbardziej kompletna, z dużą ilością emocji, detali, gości, akcji, portretów i wszystkiego co ważne dla Was w tym dniu.

Jak najbardziej jestem w stanie uchwycić wszystkie zaproszone osoby, pod warunkiem, że zorganizujemy zdjęcie grupowe i zdjęcia rodzinne. Podczas reportażu nie jestem w stanie zagwarantować, że wszyscy się załapią ze względu na dużą dynamikę dnia.

Jeśli wybierzecie opcję retuszu ekspres to otrzymacie gotową galerię w ciągu 3 dni roboczych. Według umowy na retusz mam czas do 6 miesięcy. W praktyce gotową galerię jestem w stanie przygotować już w kilka tygodni. Czas realizacji zależy od ilości ślubów w sezonie. Retuszuję śluby chronologicznie i mocno dbam o jakość więc nie chcę obrabiać zdjęć “na szybko”.

Fotografuję śluby w całej Polsce i za granicą. Pochodzę z Opola, mieszkam we Wrocławiu więc dojazd w województwie opolskim i dolnośląskim jest wliczony w cenę reportażu. Koszty transportu do innych miast w Polsce wynoszą 1zł/km od Opola lub Wrocławia. Sesje zagraniczne wyceniam indywidualnie.

Nie boję się ciemności :) Dzisiejszy sprzęt fotograficzny radzi sobie doskonale nawet w niemal kompletnych ciemnościach. Fotografowałem już w malutkich, drewnianych kościołach przy świetle świec a nawet w salach weselnych położonych pod powierzchnią ziemi.

Tak! Wiele lat pracowałem na własną markę więc nie wyobrażam sobie wysłać nikogo innego. Jeśli wydarzy się coś naprawdę pechowego, zobowiązany jestem zapewnić Wam godne zastępstwo. Znam wielu świetnych fotografów i zawsze wspieramy się w potrzebie. Jest możliwość wynajęcia drugiego fotografa jeśli Wasz dzień zakłada oddalone od siebie lokalizacje, dużą liczbę gości czy po prostu chcielibyście otrzymać więcej zdjęć.

Tak, jestem po liceum językowym i studiach anglistycznych. Fotografuję wiele międzynarodowych ślubów. Mam w portfolio Pary Młode między innymi z Japonii, USA, Anglii, Niemiec, Szwecji, Francji i Portugalii.

Jak najbardziej. To Wam ma się podobać Wasz album więc możecie wybrać zdjęcia samodzielnie ale możecie też zostawić to mnie. Projekt albumu zawsze dostajecie do zatwierdzenia przed wydrukiem.

Tak. Każde zdjęcie w Waszej galerii poddaję zarówno podstawowej obróbce (poprawa kontrastu, kolorów, kadrowanie, wyostrzanie), jak i retuszowi. Mój retusz jest naturalny, usuwam jedynie niechciane elementy. Wasza skóra na pewno nie będzie plastikowa ;)

Nie preferuję mieszania zdjęć kolorowych z czarno-białymi. Osobiście źle mi się ogląda takie niespójne galerie a czarno-białe portrety często kojarzą mi się z żałobą po zmarłych. Dlatego Wasza galeria będzie miała ponadczasowe kolory bez czarno-białych ani dziwnie zabarwionych filtrów.

Nie udostępniam surowych plików, podobnie jak malarz nie oddaje szkiców a kucharz obierków. Dbam żeby Wasza galeria była kompletna, ciekawa i estetyczna, dlatego przykładam sporą uwagę do procesu selekcji zdjęć i obróbki kolorystycznej. Tysiące zdjęć w surowej formie to setki gigabajtów danych, nienasyconych kolorów,
wielu duplikatów, nieostrości, przeszkadzajek itp. itd. Wierzcie mi, to tylko cyfrowy półprodukt i nie chcecie w ten sposób wspominać swojego ślubu ;)

Zajrzyjcie jeszcze raz do mojego portfolio ślubnego – 99% osób, które widzicie to nie profesjonalni modele. W dniu ślubu im mniej pozujecie tym lepiej.
Nawet podczas moich sesji ślubnych nalegam żeby nie zastygać w pozach, tylko być w ruchu, być sobą, porozmawiać, pośmiać się. Otrzymacie oczywiście wskazówki jak się ustawić żeby wyjść jak najlepiej ale generalnie moje Pary Młode robią na sesjach to co na co dzień – trzymają się za ręce, przytulają, całują – przecież to dla Was bułka z masłem ;)

Pomówmy o Waszym Dniu

Najlepszą metodą kontaktu ze mną jest formularz kontaktowy lub e-mail.

tomek@fryszkiewicz.com

Możesz też napisać do mnie na Facebooku.

Formularz kontaktowy
Scroll to Top