Tomek Fryszkiewicz – Fotografia Ślubna – Opole | Wrocław

Aga + Kondziu

Plan Sesji w Chorwacji

Siemka! :)

Na początek odniosę się do miejscówek zaproponowanych przez Agnieszkę:

1. Vlaška Panorama – Z tego co rozumiem z mapki, chyba jest do tego miejsca niezły dostęp. Wygląda jakby była droga szutrowa do samego punktu widokowego. Minus jest taki, że jest to rozległy płaski teren a ze zdjęć wynika, że jako taki widok jest z wieżyczki, która jest dość ciasna więc tu może być małe pole do ciekawych kadrów.

2. Dzika plaża – ten skalny cypelek wygląda nawet fajnie :) Ogólnie podobnych miejscówek powinno tam być sporo w okolicy.

3. Starry village Mosor – widzę, że jest fajny dojazd i parking na miejscu tylko znów widok dość odległy. Wolałbym miejscówki bliżej morza (niżej pokażę coś fajnego).

4. Izvor Jadra – spacerek po parku na pewno byłby przyjemny ale szukajmy czegoś bardziej spektakularnego wizualnie :) 

5. Fortress Klis – nawet fajna ale myślę, że lepszy widoczek będzie w Omisiu. Tu widok z twierdzy Klis dla porównania, Omiś będzie niżej.

6. Trogir Ciovo – urokliwe miasteczko. Ładne, jasne mury, ciasne uliczki, jeśli będzie po drodze to można zaliczyć spacerek :)

7. Park Narodowy Krka – z pewnością piękny park ale z tego co widzę po zdjęciach do najlepszych atrakcji czyli wodospadów za bardzo nie ma dostępu i trzeba by dopłynąć wpław :P Poza tym tak jak Agnieszka pisała, może być sporo ludzi i na dodatek park jest ogromny więc cały dzień zejdzie na łażeniu.

Poniżej moje propozycje:

Uważam, że Omiś jest na tyle ciekawy, że warto szukać w okolicy. (Nie wiedziałem, że hotel jest bliżej Splitu no ale dojazd nie powinien być problemem) Używałem głównie Google Maps w trybie 3D. Fajnie można zobaczyć ukształtowanie terenu i potencjalne punkty widokowe.

I tak natknąłem się na mega ciekawy kościółek na szczycie góry przy linii brzegowej. Fajnie widać morze, są też dzikie skałki. Według mnie super :)

1. Crkva sv. Maksim

Tutaj lokalizacja kościółka: https://goo.gl/maps/sSNQBFgTGNis3DqE9

Wygląda na to, że trzeba się wdrapać ścieżką jakieś 200 metrów od głównej drogi.

Put Gospe

Jest też podobna miejscówka bliżej Splitu z widokiem na miasto, tylko patrząc na mapkę nie mam pewności czy można dojechać autem. Poprzedni dla mnie chyba ciekawszy jeśli miałbym wybierać. 

2. Fort Mirabela

Rewelacyjny widok z wieży na Omiś a dojście do niej prowadzi przez miasteczko więc po drodze też dużo okazji do zdjęć. Według mnie punkt obowiązkowy :)

Tu nie wiem jak ktoś wszedł ale widok o zmierzchu urywa dupę :P 

3. Starigrad Fortica

Całkiem ciekawa twierdza z widokiem ale wchodzi się pieszo ponad godzinę więc stawiałbym bardziej na Mirabelę.

Podsumowując, dla mnie sesja w Chorwacji musiałaby mieć trzy charakterystyczne miejscówki.

  1. Plaża
  2. Miasteczko /Marina
  3. Widok z góry

I tak miałoby sens właśnie rozplanować dzień.

  1. Z samego rana można by zacząć na plaży (może nawet wschód słońca?). Trzeba by dzień wcześniej przejechać się wzdłuż linii brzegowej i znaleźć fajną miejscówkę więc jeśli miałbym dostęp do samochodu to mógłbym poszukać.
  2. Potem spacerek przez miasto, przerwa na lunch i wejście na Mirabelę.
  3. Wjazd pod kościółek na zachód słońca.

W międzyczasie zdjęcia w różnych miejscówkach po drodze, przerwy w zależności od mocy ale generalnie cały dzień można nieźle wykorzystać w dość bliskiej okolicy. 

Co Wy na to? :)

Scroll to Top